top of page
dsc09172jpg_48701101846_o.jpg
Dla dzieci
dla dzieci
Dzieci uwielbiają ekscytujące
i dynamiczne rzeczy. Capoeira taka właśnie jest! Jest jak wesołe miasteczko!

Rodzice i dzieci maja ciężką pracę przy wyborze zajęć pozalekcyjnych. Dzisiaj nasze rodziny mają tak wiele możliwości, że może to być przytłaczające. Od sportów zespołowych po lekcje muzyki i plastyki, oferta zajęć pełna jest opcji dla rodzin, które chcą wzbogacić edukację i doświadczenie życiowe swoich dzieci.

Zwykle dziecko będzie miało możliwość uczestniczenia w jednym lub dwóch zajęciach fizycznych i w jednych zajęciach artystycznych, w ciągu roku szkolnego. Rodzice mają kilka kwestii do rozważenia przy wyborze zajęć pozalekcyjnych. Co zyska ich dziecko na uczestnictwie? Ile czasu na to przeznaczyć? Jaki jest koszt? itp. Rzadko zdarza się, aby aktywność zawierała różnorodne korzyści. Capoeira to jedna z niewielu aktywności, które to osiągają.

  • zapewnia rozwój siły i gibkości

  • uczy sztuki walki, rytmiki i gimnastyki

  • rozwija cechy charakteru, takie jak pracowitość i wytrwałość

  • zachęca do współpracy zespołowej i zdrowej rywalizacji

  • uczy brazylijskiej muzyki i gry na instrumentach

  • naucz dzieci podstaw języka portugalskiego (brazylijskiego)

  • zapewnia pozytywne środowisko społeczne, w którym dzieci i dorośli współdziałają ze sobą

Capoeira przyciąga dzieci w naturalny sposób, ze względu na jej rytmiczną muzykę, ekscytujące interakcje, widowiskowe akrobacje, wszechobecny element zabawy. Capoeira jest dynamiczna i wesoła, a dzieci to uwielbiają.​ 

Drodzy rodzice, przyprowadźcie swoje dziecko na zajęcia próbne do jednej z naszych sekcji, a przekonacie się, że warto było.

Szczegóły w harmonogramie

Dla młodzieży i dorosłych
dla dorosłych

Dorośli odnajdą w capoeira interesującą rekreację, intensywną aktywność fizyczną, wzbogaconą o wiedzę z dziedziny walki i samoobrony. Praktyka capoeira jest jak fitness, crossfit i siłownia w jednym ale ma jeszcze jeden atut, nie ma nudy i monotonii.  Capoeira daje konkretne cele do osiągnięcia, nie trenuje się dla samego treningu i sprawności. Adepci podlegają ciągłemu rozwojowi, wspinając się po szczeblach kolejnych stopni zaawansowania. Na początku to forma zabawy, gry i pracy z ciałem, potem przychodzi czas na interakcję z partnerem, wymianę kopnięć, ataków i uników. Kolejnym etapem jest nauka prostych akrobacji, z czasem coraz trudniejszych, aczkolwiek każdy dobiera asortyment stosownie do swoich możliwości. Capoeira nie jest sportem wyczynowym, nastawionym na wynik, raczej poszukuje w adeptach predyspozycji i daje im stosowne narzędzia rozwoju w oparciu o ich możliwości. Każdy idzie do przodu w swoim tempie. W treningu istotne jest również ogromne wsparcie starszych stopniem. Zaawansowani uczestniczą w treningach początkujących i pomagają w stawianiu kolejnych kroków. Dodatkowo capoeira stawia spryt ponad siłą, co sprawia, że trenuje ją wiele kobiet rywalizujących z mężczyznami na równych warunkach.

Często zastanawiacie się, czy nie jesteście za starzy, za młodzi, zbyt zastani lub zbyt otyli, aby rozpocząć treningi. Capoeira jest dla każdego, mawiał mestre Bimba, więc niezależnie od waszej kondycji pomożemy wam osiągnąć sprawność, zdrowie, wspaniałą sylwetkę oraz zyskać dobre samopoczucie i pozytywną energię, a przede wszystkim nauczymy was capoeiry - oryginalnej sztuki walki z Brazylii.

Przekonajcie się osobiście i wpadnijcie na trening próbny. To nic nie kosztuje, a nie dowiesz się co tracisz dokąd nie spróbujesz. Poszukaj najlepszej lokalizacji w harmonogramie

bottom of page