top of page
Logo-UNICAR.png

unicar

capoeira

  • Facebook - Czarny Krąg
  • Instagram - Czarny Krąg

O nas

UNICAR - União Internacional de Capoeira Regional, czyli Międzynarodowa Unia Capoeiry Regional -

to grupa capoeiry o międzynarodowym zasięgu. Wywodzi się z kolebki tej sztuki walki, miasta Salvador, będącego stolicą stanu Bahia w północno-wschodniej Brazylii. Nasza grupa kultywuje tradycje nurtu znanego jako capoeira regional, którego twórcą był mestre Bimba. Nasi mistrzowie - mestre Marinheiro, mestre Nelsinho, mestre Saguin, mestre Traíra i mestre Zambi - należą do trzeciego pokolenia wywodzącego się z jego akademii. W Polsce grupie UNICAR przewodzi mestre Sem Memória (Adam Faba). Jest on prekursorem capoeiry w naszym kraju, a pierwsze zajęcia z tej egzotycznej sztuki walki prowadził już w latach dziewięćdziesiątych. Przez lata wychował grono najwybitniejszych zawodników, którzy do dzisiaj prowadzą sekcje w wielu miastach w Polsce i w innych częściach Europy.  UNICAR Polska to wykwalifikowana kadra, w tym rodowici Brazylijczycy - mestre Secão i contramestre Dinossauro. Instruktorzy UNICAR to najlepsi z najlepszych, co gwarantuje naszym adeptom praktykę na najwyższym, światowym poziomie. Sekcja krakowska jest jedną z najstarszych i najliczniejszych w Polsce. Na sukces UNICAR Kraków pracuje liczne grono instruktorów, a wśród nich  aż troje profesorów capoeira - professora Foguetinho, professora Sorriso oraz professor Banana. Prowadzimy zajęcia w 15 lokalizacjach na terenie miasta i okolic.  Promujemy capoeira  i kulturę brazylijską w ramach cyklicznego festiwalu CRACOVIAXE. Zaawansowana kadra naszej grupy realizuje rokrocznie, cieszące się coraz większym uznaniem, wydarzenie ze świata capoeira i muzyki - ŚPIEWAMOS. 

About
dsc01241jpg_48710343268_o.jpg

Dołącz do nas! Przyjdź na trening próbny, a przekonasz się, że warto. 90 % osób po próbnym treningu zostaje z nami.

Poszukaj dogodnej lokalizacji w GDZIE? KIEDY? Możesz też wypełnić formularz poniżej, a my skontaktujemy się z Tobą i zaprosimy na konkretne zajęcia. Do zobaczenia! 

dsc09085jpg_48701096081_o.jpg

Capoeira dla dzieci

Liczne lokalizacje na terenie Krakowa i okolic. Ponad 400 trenujących dzieci. 

capoeira dla  młodzieży
i dorosłych

Dołącz do pozytywnej ekipy. Trenuj oryginalny sport w gronie prawdziwych pasjonatów.

Pokazy szkolenia integracja

Realizujemy szkolenia, widowiskowe pokazy, integracje dla firm. Jesteśmy organizatorami festiwalu kultury brazylijskiej CRACOXIAXÉ.

P1110954.JPG

obozy letnie
i zimowiska

Wyjazdy wakacyjne z udziałem brazylijskich mistrzów. Trening, integracja i wypoczynek.

Jestem akapitem. Kliknij tutaj, by dodać własny tekst albo mnie edytować. To proste.

bottom of page